Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności
Aktualności

26 Październik 2012

Select Date
Select Date

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich aktualności.

Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy

18 Październik 2019

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju zorganizowała zajęcia z pierwszej pomocy, podczas których uczestnicy podjęli próbę bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy.

3***Bruch Smaki Regionu

18 Październik 2019

W niedzielę, 13 października w godzinach popołudniowych w Ośrodku Rekreacyjnym nad jeziorem Kristýna w Hradku nad Nysą odbyło się wspólne biesiadowanie podczas spotkania mieszkańców pogranicza Polski, Niemiec i Czech.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Porajowie

18 Październik 2019

18 października, w Szkole Podstawowej w Porajowie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Aktu pasowania na uczniów dwóch klas pierwszych dokonała dyrektor szkoły Grażyna Jarosz.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych - rejon III

17 Październik 2019

Informujemy, że w dniu jutrzejszym, tj. 18 października, odbieramy odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny na terenie gminy Bogatynia z rejonu III: Białopole, Jasna Góra, Kopaczów, Opolno Zdrój, Porajów, Sieniawka.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Działoszynie

17 Październik 2019

17 października, w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Aktu pasowania jedenastu pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Irena Michalik.

Spotkanie polsko-niemieckie w Świeradowie Zdroju

17 Październik 2019

Uczniowie ze szkoły w Opolnie Zdroju i szkoły w Ostritz uczestniczyli w trzydniowym spotkaniu w ramach współpracy transgranicznej. Świeradów Zdrój jest doskonałym miejscem na praktyczną realizację treści ekologicznych.

„Dobrem Zwyciężać”

16 Październik 2019

14 października w kościele św. Bartłomieja w Działoszynie odbył się spektakl słowno-muzyczny pt. „Dobrem zwyciężać” poświęcony pamięci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w 35 rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

Spotkanie wielopokoleniowe w Bogatyni

16 Październik 2019

10 października 2019 r. w ramach polsko-czeskiego projektu „Jedność w różnorodności Trójstyku” odbył się „Międzynarodowy Dzień Seniora - spotkanie wielopokoleniowe w Bogatyni” będący częścią „XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych - Śpiewający Seniorzy”.

Gmina Bogatynia stoi przed podjęciem strategicznej decyzji w sprawie SP ZOZ-u

16 Październik 2019

W piątkowe popołudnie, burmistrz Wojciech Błasiak był gospodarzem spotkania, na którym zaprezentowano wyniki audytu i proponowany program restrukturyzacji bogatyńskiego SP ZOZ-u. Po raz pierwszy tak gruntownie omówiono zarówno obecny stan placówki jak i możliwe warianty jej funkcjonowania w przyszłości.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4

15 Październik 2019

W poniedziałek, 14 października, w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni. Do szkolnego grona dołączyły dwie klasy pierwsze. Aktu pasowania pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Jolanta Medycka.